Wielkopolska szkoła ćwiczeń w Cogito

Celem głównym projektu jest wsparcie systemu wspomagania szkół w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych poprzez utworzenie szkoły ćwiczeń w PSP Cogito Poznań.

Cogito stanie się miejscem upowszechniania innowacyjnych działań ze szczególnym uwzględnieniem nauczania języków obcych, matematyki, przedmiotów przyrodniczych, technologii informacyjno-komunikacyjnych, dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Okres realizacji: od 01.01.2019 do 31.12.2020
Miejsce realizacji: Poznań
Środki finansowe:
1 233 760,80 zł

Wnioskodawca/Lider projektu: Ogólnopolski Operator Oświaty

Partnerzy Projektu:

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu

Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Poznaniu

Projekt wspiera proces uczenia się nauczycieli i studentów w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych. Realizacja działań obejmie obszary: matematyczny, przyrodniczy, językowy i informatyczny. Zostaną doposażone cztery pracownie przedmiotowe, zorganizowane szkolenia dla kadry, warsztaty dla nauczycieli z siedmiu zrekrutowanych szkół wspieranych oraz studentów specjalizacji nauczycielskiej.

Dzięki współpracy z różnorodnymi partnerami  szkoła ćwiczeń stanie się  miejscem rozwoju zawodowego dyrektorów i nauczycieli, którzy stosują ciekawe rozwiązania dydaktyczne, organizacyjne, wychowawcze.

Projekt nr POWR.02.10.00-00-5009/18 „Wielkopolska szkoła ćwiczeń w Cogito” jest współfinansowany
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

4.10.2019

Zapraszamy studentów/studentki  studiów stacjonarnych Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu do uczestnictwa w projekcie "Wielkopolska Szkoła Ćwiczeń w Cogito".

Nabór trwa od 4 do 25 października 2019 r.
Aplikacje można składać w Publicznej Szkole Podstawowej Cogito przy ul. Sierakowskiej w Poznaniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15, w sekretariacie.

Wsparcie w ramach projektu planowane jest w terminach od 28 X 2019 do 31 VI 2020 r.
Dla każdego studenta/studentki przewidziano minimum 20 godzin różnych form wsparcia:
1. Spotkania z koordynatorem praktyk
2. Warsztaty metodyczne w PSP Cogito
3. Szkolenia z kompetencji kluczowych:
- Warsztaty kreatywne
- Warsztaty z wykorzystania TIK
4. Sieci współpracy i samokształcenia
5. Lekcje pokazowe
6. Dostęp do materiałów szkoleniowych wytworzonych w ramach projektu.
7. Każdy uczestnik otrzyma elektroniczny nośnik pamięci (pendrive) oraz dostęp do platformy e-learningowej Szkoły Ćwiczeń w Cogito.

Dokumenty do pobrania:
Regulamin rekrutacji studentów_Szkoła Ćwiczeń w Cogito
1.Wniosek_Deklaracja uczestnictwa w projekcie
2. Oświadczenie o przetwarzaniu danych

Zapraszamy!
Zespół Szkoły Ćwiczeń w Cogito

30.09.2019

Wyniki naboru uzupełniającego szkół współpracujących
Do udziału w projekcie dołączyły:
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dopiewcu, ul. Szkolna 7, 62-070 Dopiewo
Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku, ul. Miłowody 2,  64-600 Oborniki

WYNIKI NABORU SZKÓŁ WSPÓŁPRACUJĄCYCH

17.09.2019

Zwolniło się miejsce dla jednej szkoły!

Ogłaszamy nabór uzupełniający. Zapraszamy  publiczną szkołę podstawową z terenu województwa wielkopolskiego do udziału w projekcie.

Termin składania dokumentów od 18.09.2019 do 24.09.2019

REGULAMIN REKRUTACJI_II nabór_
WNIOSEK APLIKACYJNY

zaproszenie do udziału w projekcie_

29.08.2019

II Nabór szkół współpracujących

Zapraszamy do udziału w projekcie publiczne szkoły podstawowe z województwa wielkopolskiego.

Termin składania dokumentów od 2.09.2019 do 6.09.2019 r.
REGULAMIN REKRUTACJI_II nabór
WNIOSEK APLIKACYJNY
WNIOSEK APLIKACYJNY.DOC

zaproszenie do udziału w projekcie_II nabór

25.06.2019
Wyniki naboru szkół współpracujących

Lista rankingowa_szkoły współpracujące

Nabór szkół współpracujących

Nabór trwa do 21.06.2019 r.

REGULAMIN REKRUTACJI

WNIOSEK APLIKACYJNY.PDF

WNIOSEK APLIKACYJNY.DOC

Zaproszenie do udziału w projekcie