SP Cogito – Akademia Wiedzy Koniecznej – nowe oblicze szkoły jako Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji Zakończony

Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb edukacyjnych osób dorosłych, mieszkańców pobliskich osiedli wokół Szkoły Podstawowej Cogito w Poznaniu w zakresie kompetencji kluczowych, poprzez stworzenie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Poznaniu i prowadzenie w nim działań szkoleniowych.

Przedsięwzięcie skierowane jest do osób dorosłych tworzących społeczność lokalną, w tym rodziców uczniów szkoły SP Cogito. Projekt zakłada aktywizację edukacyjno-kulturalną w utworzonym przy szkole Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji (LOWE). W ofercie ośrodka pojawią się warsztaty i szkolenia podnoszące kompetencje oraz spotkania międzypokoleniowe i integracyjne dla społeczności lokalnej.

Okres realizacji: 2.10.2017-31.03.2017

Miejsce realizacji: Poznań

Środki finansowe: 190.000,00 zł

Grantodawca: Politechnika Wrocławska w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem