SP 52 – Akademia Wiedzy Koniecznej – nowe oblicze szkoły jako Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji Zakończony

Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb edukacyjnych osób dorosłych, mieszkańców pobliskich osiedli wokół PSP nr 52, w zakresie kompetencji kluczowych, poprzez stworzenie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Poznaniu i prowadzenie w nim działań szkoleniowych.

Przedsięwzięcie skierowane jest do osób dorosłych tworzących społeczność lokalną, w tym rodziców uczniów szkoły PSP nr 52 w Poznaniu. Projekt zakłada aktywizację edukacyjno-kulturalną w utworzonym przy szkole Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji (LOWE). W ofercie ośrodka pojawią się warsztaty i szkolenia podnoszące kompetencje oraz spotkania międzypokoleniowe i integracyjne dla społeczności lokalnej.

Okres realizacji: 01.10.2017 - 31.03.2017

Miejsce realizacji: Poznań

Środki finansowe: 196.300,00 zł

Grantodawca: Politechnika Wrocławska w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem