< Powrót do komunikatów

Przestrzeń Fabianowo – lokalne miejsce spotkań mieszkańców

Mieszkańców poznańskiego osiedla Fabianow-Kotowo zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach realizowanych w ramach projektu  "Przestrzeń Fabianowo – lokalne miejsce spotkań mieszkańców". W ramach projektu przewidziano otwarcie w Publicznej Szkole Podstawowej Specto sali „Przestrzeni”, która da lokalnej społeczności Fabianowa możliwość spotkań. Zaplanowano szereg warsztatów m.in.: tworzenie mebli z kartonu, ceramiki, qulling, decupage, zdobienie kartek okolicznościowych, wyplatanie z papierowej wikliny. Wszystkie wyroby rękodzielnicze znajda swoje miejsce w nowo tworzonej sali  i staną się przyczynkiem do zorganizowania wystawy na której otwarcie zostaną zaproszeni mieszkańcy Fabianowa.

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców tej dzielnicy, a udział w warsztatach jest bezpłatny. Jedynie tworzenie mebli będzie odbywało się w salach szkoły, pozostałe spotkania będą miały miejsce w plenerze (teren szkoły Specto) i połączone będą z piknikiem co dodatkowo wpłynie na zacieśnienie więzi i nawiązanie lepszych relacji interpersonalnych.

Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiej Sieci Organizacji Pozarządowych "Działamy Razem" i Stowarzyszenie Instytut Zachodni. Realizują one na terenie Miasta Poznania projekt "Centrum Inicjatyw Lokalnych - Regrantingowe" finansowany z budżetu Miasta Poznania.

Szczegółowy harmonogram warsztatów będzie dostępny na https://www.facebook.com/spectopoznan/

Już dziś zapraszamy na warsztaty mebli z tektury, które poprowadzi Joanna Lorenz http://kartoonidesign.blogspot.com/

20.09.2018 - podstawowe formy modułowe - czas trwania 17:00 – 20:00

27.09.2018 - tworzenie puf - czas trwania 17:00 – 20:00

Liczba uczestników ograniczona. Trwają zapisy pod nr tel. 533 335 847.