< Powrót do komunikatów

Debata Oksfordzka „Największym wyzwaniem Edukacji są… Rodzice” – 16 czerwca 2018 roku

 

Familijna Szkoła Podstawowa Nr 29 w Gdańsku wraz z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną zapraszają studentów, absolwentów, dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów, wychowawców, psychologów, rodziców i wszystkich zainteresowanych – zarówno opanowanych, jak i wzburzonych :) – do udziału w Debacie Oksfordzkiej „Największym wyzwaniem Edukacji są… Rodzice”, która odbędzie się w sobotę 16 czerwca 2018 roku w godz. 10.30 – 13.30 w budynku Szkoły Podstawowej Nr 29 w Gdańsku przy ul. Miałki Szlak 74.

Zapraszamy do zapisów i uczestnictwa w jednej z trzech ról debaty: 1. publiczność, 2. oponent tezy (cztery do pięciu osób), 3. promotor tezy (cztery do pięciu osób). Liczba miejsc dla uczestników debaty jest ograniczona! Organizatorzy zastrzegają sobie prawo ustalenia składu oponentów i promotorów w przypadku większej liczby zgłoszeń, informując z wyprzedzeniem wszystkich zainteresowanych o podjętej decyzji.

Debata Oksfordzka jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form prowadzenia kulturalnej i merytorycznej dyskusji w bardzo trudnych tematach. Dzieci, wychowanie, edukacja to trudne kwestie. W ostatnim czasie wydają się jeszcze trudniejsze. Coraz więcej nauczycieli po studiach nie trafia do szkół i przedszkoli bądź rezygnuje i wybiera inne zajęcie. Wiele szkół boryka się z nieustającymi wakatami i brakami kadrowymi. Coraz więcej konkursów na stanowisko dyrektora szkoły lub przedszkola pozostaje nierozstrzygnięta. Dlaczego? Co mówią?

Czy powodem jest wyłącznie wymiar ekonomiczny? Czy realna jest wizja pięknych budynków szkół oraz przedszkoli, pełnych dzieci i młodzieży, lecz bez (dobrych) nauczycieli? Czy może jednym z kluczowych powodów jest coraz bardziej rozpowszechniona postawa roszczeniowa rodziców i uczniów? Obniżone kompetencje wychowawcze rodziców? Kwestionowanie autorytetu nauczyciela i brak zaufania? Może też źle przygotowani nauczyciele? Warto o to zapytać i posłuchać, co mówi druga strona.

Udział w debacie jest bezpłatny. Zapisy on-line dla drużyn oponentów i promotorów tezy trwają do 8 czerwca 2018 roku. Zapisy on-line dla publiczności – do 14 czerwca 2018 roku. Zgłoszenia prosimy przesyłać wyłącznie na adres: m.gwizdalska@gwsh.gda.pl, podając tytuł debaty, jedną z trzech ról (publiczność, oponent tezy lub promotor tezy) oraz swoje imię i nazwisko. Prosimy również o zamieszczenie w treści e-maila zgłoszeniowego klauzuli dostępnej w załączniku na stronie http://www.gwsh.gda.pl/pl/aktualnosci/debata-oksfordzka-najwiekszym-wyzwaniem-edukacji-sa-rodzice-16-czerwca-2018-roku.html. Każdy z biorących udział w debacie otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.

Strona wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/246217942819534/

Koordynator wydarzenia z ramienia GWSH: Małgorzata Gwizdalska, Biuro Karier GWSH

tel.: 600 327 981

e-mail: m.gwizdalska@gwsh.gda.pl

Źródło: http://www.gwsh.gda.pl/pl/aktualnosci/debata-oksfordzka-najwiekszym-wyzwaniem-edukacji-sa-rodzice-16-czerwca-2018-roku.html